کتاب برتری خفیف در یک کلام می‌خواهد بگوید که موفقیت یک‌شبه و ناگهانی اتفاق نمی‌افتد. اگر می‌خواهید مسیر موفقیت را طی کنید باید تصمیم بگیرید روی کارهای کوچکی و بزرگی که در طول یک روز انجام می‌دهید تمرکز کنید و تمام کارهای خود را با مسیر موفقیت هماهنگ کنید. در واقع هر کاری که در طول روز انجام می‌دهید، شاید هم خیلی کوچک و جزئی باشد ولی مطمئن باشید بخشی از مسیر شما برای موفقیت یا شکست است. برتری خفیف به شما می‌گوید موفقیت به تلاش مستمر نیاز دارد. تاکنون موفق به خواندن کتاب اثر مرکب اثر دارن هاردی شده‌اید؟ در این کتاب بیان شده است که موفقیت نیاز به تکرار دائمی عادت‌های خوب و صحیح نیاز دارد. وقتی این عادت‌های درست و جزئی تکرار می‌شود، بعد از مدتی اثر آن‌ها با هم ترکیب می‌شود و تحولی بزرگ را ایجاد می‌کند.

کتاب برتری خفیف برای چه افرادی نوشته شده است؟

برتری خفیف در واقع ترجمه عبارت « Slight Edge » است. جف اولسون این کتاب را با تمرکز بر موفقیت مالی نوشت و سعی کرد نکات مدیریتی و روان‌شناختی هم در آن بگنجاند تا افراد مختلف بتوانند از این کتاب نهایت بهره را ببرند. چنانچه تمایل دارید یک کسب و کار جدید را راه اندازی کنید این کتاب می‌تواند بسیار مفید و آموزنده باشد. همچنین اگر می‌خواهید در کسب و کار فعلی خودتان موفق شوید، نکات این کتاب می‌تواند کمک زیادی به شما بکند.

وقتی نگاهی به کلیه کتاب‌های موفقیت بیندازید می‌بینید که خیلی از اصول در آن‌ها مشترک هستند ولی تفاوت برتری خفیف با سایر کتاب‌ها در این است که نویسنده تلاش کرده است راه و روش موفق شدن را خیلی آسان و به سبکی روان برای خواننده توضیح دهد. جف اولسون همه تلاش خود را می‌کند که به شما بگوید موفقیت چیز خاصی نیست. وقتی در زندگی روزمره گام‌ها کوچک و درستی بردارید، بعد از مدتی خواهید دید که همه جامعه شما را به عنوان فردی موفق خواهند شناخت.